Skočiť na hlavný obsah
Menu

ITIL® 4 Foundation e-learning a online skúška

Čo vám kurz prinesie?

ITIL 4 Foundation vám ponúkame ako e-learningový kurz celosvetovo najpopulárnejšieho rámca pre riadenie IT služieb.

Jeho účelom je:

 • objasniť vám filozofiu, na ktorej je postavený ITIL 4
 • pomôcť pochopiť jeho základy
 • kvalitne vás pripraviť na zvládnutie medzinárodnej certifikácie ITIL 4 Foundation od AXELOSu/ PeopleCertu.

Certifikačnú skúšku budete absolvovať online, v termíne a mieste podľa vášho výberu. Jej úspešným absolvovaním získate platný medzinárodný certifikát potvrdzujúci Vašu znalosť ITIL 4.

 

Pre koho je kurz určený?

Kurz je vhodný pre IT manažérov, vedúcich tímov, koordinátorov, analytikov, špecialistov a všetkých, ktorí:
 • riadia poskytovanie IT služieb alebo sa na ňom podieľajú
 • chcú spoznať a pochopiť základy ITIL 4
 • chcú získať medzinárodný certifikát ITIL 4 Foundation od AXELOSu/ PeopleCertu potvrdzujúci ich znalosti ITIL 4
 • sa chcú učiť vlastným tempom bez nutnosti viazať sa na konkrétne termíny.

 

Videá v slovenčine (s anglickými slidami a odbornou terminológiou), ktoré sú súčasťou e-learningového kurzu, pre Vás pripravil vedúci tréner POTIFOB, Ing. Štefan Ondek, PMP - akreditovaný tréner ITIL 4, Agile, Scrum, DevOps, VeriSM, PRINCE2 a PRINCE2 Agile.

 

Naša spoločnosť POTIFOB, s.r.o. je vedúca slovenská akreditovaná tréningová organizácia - ATO ITIL a PRINCE2, certifikovaný partner AXELOS Limited, vlastníka ITIL, PRINCE2 a ďalších global best practice štandardov a strategický partner skúšobného inštitútu PeopleCert, ktorý je od 1.1.2018 jediným oprávneným skúšobným inštitútom ITIL.

Naše kurzy ITIL 4 Foundation sú akreditované PeopleCertom.

 

Výhody e-learningového kurzu oproti prezenčnému školeniu

 • možnosť študovať kdekoľvek a kedykoľvek
 • vlastné tempo štúdia
 • možnosť absolvovať online medzinárodnú certifikačnú skúšku v termíne a na mieste podľa vlastného výberu, do roka od získania voucheru na skúšku
 • nižšia cena oproti prezenčnému resp. virtuálnemu/ online školeniu

 

Každý účastník e-learningového certifikačného kurzu ITIL 4 Foundation obdrží:

 • prístup na 1 rok do nášho na slovenskom trhu unikátneho e-learningového prostredia ITIL 4 Foundation s videonahrávkami kompletného výkladu lektora v slovenčine (s anglickými slidami a odbornou terminológiou), študijnými materiálmi a cvičnými otázkami
 • oficiálnu elektronickú publikáciu ITIL Foundation, ITIL 4 Edition v angličtine 
 • oficiálne elektronické študijné podklady od PeopleCertu v angličtine
 • podrobný popis certifikácie a súbor osvedčených rád a odporúčaní, ako ju zvládnuť
 • oba plné oficiálne cvičné testy ITIL 4 Foundation v angličtine s hodnotiacim kľúčom a podrobným zdôvodnením správnych a nesprávnych odpovedí
 • sylabus a dizajn skúšky
 • prístup k oficiálnemu výkladovému slovníku pojmov ITIL 4
 • e-mailovú odbornú podporu pri príprave na online medzinárodnú certifikačnú skúšku ITIL 4 Foundation od momentu úhrady za kurz až do absolvovania skúšky (fair-use policy)
 • prístup na oficiálny portál pre kandidátov certifikácie skúšobného inštitútu PeopleCert
 • bezplatný prístup k nášmu minikurzu PRINCE2 Agile Awareness, v ktorom sa venujeme zladeniu PRINCE2 s najpoužívanejšími agilnými rámcami akým je napr. Scrum.

 

ITIL 4 Foundation e-learning

 

Certifikácia ITIL 4 Foundation

Po absolvovaní kurzu ITIL 4 Foundation máte možnosť absolvovať rovnomennú online medzinárodnú certifikačnú skúšku. 

Voucher/ poukaz na skúšku, ktorý dostanete od medzinárodného certifikaného orgánu PeopleCert, je platný 12 mesiacov. Spolu s voucherom dostanete e-mailom detailné pokyny od certifikačného orgánu, ako sa na skúšku prihlásiť a ako si vybrať termín. Nájdete ich aj v našom e-learningovom prostredí.

Ku skúške budete potrebovať počítač s prístupom na internet, webkamerou a mikrofónom (stačia zabudované) pre dohľad na diaľku vykonávaný priamo pracovníkom certifikačného orgánu PeopleCert.

Certifikačný test má formu výberu z viacerých možností, tzv. multiple choice.

Predbežný výsledok online certifikačnej skúšky sa dozviete krátko po nej. Podrobnejšie výsledky certifikačnej skúšky s rozpisom % získaných bodov z možných za jednotlivé okruhy skúšky Vám zašle skúšobný inštitút do 3 pracovných dní po skúške. Do 3 pracovných dní od absolvovania skúšky obdržíte (v prípade kladného výsledku) tiež oficiálny elektronický certifikát o jej zložení vydaný PeopleCertom. Elektronický certifikát je v cene skúšky.

 

Vzor certifikátu ITIL 4 Foundation

vzor certifikátu ITIL 4 Foundation

 

Čo hodnotí certifikácia ITIL 4 Foundation?

Či kandidát ovláda základné pojmy riadenia služieb podľa ITIL 4, princípy, systém hodnoty služieb (service value system), hodnotový reťazec služieb (service value chain) a vybrané praktiky ITIL 4.
 

V akom jazyku je možné absolvovať certifikáciu ITIL 4 Foundation?

Skúška ITIL 4 Foundation sa skladá v angličtine, prípadne nemčine, francúzštine, španielčine alebo japončine.
 

Trvanie skúšky

Na vypracovanie certifikačného testu ITIL 4 Foundation v inom ako rodnom jazyku budete mať 75 minút (ak absolvujete skúšku v rodnom jazyku budete mať na ňu 60 minút). 

Účastníci kurzu, ktorí majú zdravotné postihnutie, môžu v certifikačných skúškach využiť určité úľavy. Ak si chcete takúto úľavu uplatniť, je potrebné informovať nás o tom pri objednaní kurzu (uviesť to do poznámky) a doložiť príslušné lekárske potvrdenie. Pre viac informácií o úľavách na certifikačných skúškach ITIL 4 pre zdravotne postihnutých nás kontaktujte.

 

Cena

Cena e-learningového kurzu ITIL 4 Foundation je 150 € na osobu.
 
Online certifikačná skúška AXELOS® ITIL 4 Foundation stojí ďalších 540 € na osobu a pokus vrátane elektronického certifikátu o jej zložení (pri úspechu na skúške).
 
Vďaka službe Take2 si za príplatok 80 € môžete objednať 2. pokus na skúške vo forme online pokusu s voucherom/ poukazom platným pol roka. Ak máte o túto službu záujem, je nutné objednať ju spolu s kurzom.
Take2 si budete môcť dokúpiť aj dodatočne, pred absolvovaním 1. pokusu skúšky, priamo zo svojho profilu zriadeného skúšobným inštitútom PeopleCert za 100 EUR (cena platná k 21.3.2023), úhrada bude v tomto prípade možná iba platobnou kartou.
 
Ku kurzu si môžete za 39 € objednať polhodinovú konzultáciu na diaľku (Skype/ WhatsApp/ telefón), na ktorej dostanete odpovede na Vaše doplňujúce otázky týkajúce sa ITIL 4 a prípravy na Vašu online certifikačnú skúšku. Vaším partnerom na konzultácii bude slovenský akreditovaný tréner ITIL 4 - náš vedúci tréner Ing. Štefan Ondek, PMP.
Konzultáciu si môžete objednať spolu s kurzom cez objednávkový formulár alebo dodatočne e-mailom na ondekova@potifob.com.
Absolvovať ju môžete do 3 mesiacov od objednania.
Konzultácií si môžete objednať aj niekoľko.
 
 
 
Všetky ceny sú uvedené bez 20% DPH a platné pre kurzy objednané cez našu slovenskú webovú stránku. Platia naše všeobecné obchodné podmienky.
Samoplatcom máme možnosť fakturovať bez DPH.
 
 

Záruka najlepšej ceny

Ak kdekoľvek obdržíte výhodnejšiu cenovú ponuku obdobného e-learningového certifikačného kurzu v slovenčine/ češtine akreditovaného oprávneným medzinárodným skúšobným inštitútom, s porovnateľnými zárukami ako naše, prekonáme ju - stačí nám ju predložiť.

 

Ak nám do 14 dní od obdržania prístupu oznámite, že vám náš e-learningový kurz nič nepriniesol, vrátime vám jeho cenu. Táto záruka platí za podmienky, že ste ešte nevyužili voucher na online medzinárodnú certifikačnú skúšku.

 

Ako objednať?

Pre objednanie vyplňte náš objednávkový formulár.
 
 

Potrebujete poradiť, ktorý kurz je pre Vás najvhodnejší?

Kontaktujte nás prosím.