Menu

Zmeny v akreditácii a certifkácii PRINCE2 k 1.1.2014 - koniec monopolu APMG

Vlastník PRINCE2 aj ďalších príbuzných štandardov (ITIL, MSP, P3O atď.) AXELOS Limited - spoločný podnik britskej vlády (Cabinet Office) a súkromného investora (Capita) k 1.1.2014 ukončil monopol APMG na výkon akreditácie a certifikácie PRINCE2.

Od 1.1.2014 má oprávnenie PRINCE2 akreditovať a certifikovať 9 skúšobných inštitútov - Examination Institutes (EI):

  1. APM Group Limited (APMG)
  2. BCS Learning and Development Limited 
  3. CSME, Inc. 
  4. Danish IT Society ‘Dansk IT’ 
  5. DF Certifiering AB. 
  6. EXIN® Holding B.V. 
  7. Loyalist Certification Services - LCS
  8. PEOPLECERT International Limited 
  9. TÜV SÜD Akademie GmbH

V súčastnosti certifikáciu PRINCE2 celosvetovo realizuje na základe poverenia vlastníka metodiky, spoločnosti AXELOS 5 certifikačných orgánov Examination Institutes (EI): 

        1.APMG  
        2.BCS
        3.CSME
        4.EXIN
        5.PeopleCert 

Examination institutes akreditujú lektorov, školiace materiály aj tréningové organizácie a vykonávajú certifikáciu odborníkov na projektové riadenie podľa metodiky PRINCE2. Akreditácia a certifikáty od jednotlivých EI sú navzájom plne rovnocenné.

Všetkých 9 EI PRINCE2 už pred 1.1.2014 vykonávalo akreditáciu a certifikáciu ITIL - štandardu AXELOS na riadenie IT služieb, ktorý je aj celosvetovo najpoužívanejším štandardom ITSM. Vďaka tomu majú bohaté skúsenosti s akreditáciou tréningových organizácií i s realizáciou formátovo podobných skúšok.

Po náročných rokovaniach a dôkladnom zvážení všetkých obdržaných ponúk jednotlivých EI sme sa rozhodli vybrať si spomedzi nich ako náš nový primárny EI PRINCE2 spoločnosť PEOPLECERT. Dôvodmi sú hlavne preukázaná flexibilita i rýchlosť jednania, orientácia na zákazníka a najlepší pomer cena-výkon.

Vďaka spolupráci s PEOPLECERTom od roku 2014 poskytujeme našim zákazníkom tieto nové výhody:

1.) Certifikáty PRINCE2 Foundation aj pre tých, ktorí v tom istom týždni úspešne absolvujú certifikačné skúšky Foundation i Practitioner - bez potreby akéhokoľvek zdôvodňovania.

2.) Možnosť absolvovať skúšky nielen na papieri, ale aj online prostredníctvom stabilného systému chráneného pred výpadkom pripojenia na internet či koncového zariadenia študenta.

3.) Oficiálne výsledky skúšok PRINCE2 všetkých úrovní realizovaných elektronicky bezprostredne po skončení skúšky.

4.) U skúšok PRINCE2 Practitioner realizovaných v papierovej forme výsledky do 3 pracovných dní po skúške. Po zavedení nového online systému vyhodnocovania skúšok písaných papierovou formou (v priebehu 2. kvartálu 2014) dokonca bezprostredne po skončení skúšky.

5.) Oficiálne elektronické certifikáty PRINCE2 vystavené EI absolventi obdržia bezprostredne po zložení skúšky a papierové do 2 týždňov po skúške (za podmienky uhradenia všetkých poplatkov). Doterajší monopolný EI elektronické certifikáty nevystavoval vôbec a papierové zasielal až cca mesiac po skúške.

6.) Možnosť (za mierny príplatok) absolvovať skúšku PRINCE2 nielen v rámci školenia, ale aj online doma v kandidátom zvolenom termíne, dohľadovanú na diaľku v reálnom čase pracovníkom EI.

To všetko bez navýšenia cien školení.

 

Pridať nový komentár