Skočiť na hlavný obsah
Menu

Skrátenie platnosti všetkých certifikátov PeopleCert na 3 roky!

Zmeny v certifikácii ITIL, PRINCE2, PRINCE2 Agile

PeopleCert, monopolný dodávateľ certifikačných skúšok ITIL®, PRINCE2® a PRINCE2 Agile® a 100%ý vlastník spoločnosti AXELOS - držiteľa práv duševného vlastníctva k nim rozhodol, že spätne skracuje platnosť všetkých certifikátov na tri roky od dátumu uvedeného na certifikáte a všetky nové certifikáty bude vydávať už len s trojročnou platnosťou.

Držiteľom certifikátov vydaných do 30.6.2020 dáva PeopleCert termín do 1.7.2023 na obnovu certifikátu.

Po márnom uplynutí lehoty na predĺženie certifikátu bude pri ich zázname v registri úspešných kandidátov uvedené, že na zosúladenie daného certifikátu s novými pravidlami certifikácie je potrebné si certifikát obnoviť.

Novo PeopleCert ponúka všetkým, ktorí si do 30.6.2023 vrátane kúpia ročné členstvo "AXELOS Membership", predĺženie certifikátov o 3 roky od dátumu kúpy členstva.

Od spätného skrátenia platnosti certifikátov, najmä tých, ktoré boli pôvodne vystavené ako doživotne platné, sa dôrazne dištancujeme. Takisto sa dištancujeme od tejto schémy "kúpte si predĺženie platnosti Vašich certifikátov". Oboje je v hrubom rozpore s našimi firemnými hodnotami a misiou. Preto v súčasnosti zásadne prehodnocujeme ďalšiu spoluprácu s PeopleCertom.

Vyššie uvedené informácie publikujeme ako službu pre našich zákazníkov, ktorí u nás v minulosti absolvovali prípravné kurzy a certifikačné skúšky štandardov AXELOS.

Zároveň si Vás dovoľujeme informovať, že pripravujeme rozšírenie nášho portfólia o kurzy, ktoré nie sú závislé na spoločnosti PeopleCert. Uvedieme ich na trh v najbližších týždňoch a mesiacoch.