Skočiť na hlavný obsah
Menu

Zmeny v akreditácii a certifkácii PRINCE2 k 1.1.2018

Zmeny v akreditácii a certifkácii PRINCE2 k 1.1.2018
Examination Institutes (EI) akreditujú lektorov, školiace materiály aj tréningové organizácie a vykonávajú certifikáciu osôb podľa PRINCE2 aj ITIL.
 

Od. 1.1. 2018 je jediným skúšobným inštitútom s oprávnením akreditovať a certifikovať PRINCE2 aj ITIL iba PEOPLECERT.

Vďaka spolupráci s PEOPLECERTom od roku 2014 poskytujeme našim zákazníkom tieto výhody:
 
1.) Certifikáty PRINCE2 Foundation aj pre tých, ktorí v rovnakom týždni úspešne absolvujú certifikačnej skúšky Foundation a Practitioner - bez potreby akéhokoľvek zdôvodňovania.
 
2.) Možnosť absolvovať skúšky nielen na papieri, ale aj online prostredníctvom stabilného systému chráneného pred výpadkom pripojenia na internet či koncového zariadenia študenta.
 
3.) Výsledky skúšok PRINCE2 všetkých úrovní aj ITIL Foundation realizovaných elektronicky bezprostredne po ukončení skúšky.
 
4.) Pri skúškach realizovaných v papierovej podobe predbežné výsledky v ten istý deň a finálne výsledky do 3 pracovných dní po skúške.
 
5.) Oficiálne elektronické certifikáty PRINCE2 aj ITIL vystavené EI absolventi obdržia bezprostredne po oznámení finálnych výsledkov a papierové do 2 týždňov po skúške (za podmienky uhradenia všetkých poplatkov).
 
6.) Možnosť (za príplatok) absolvovať skúšku PRINCE2 aj ITIL nielen v rámci školenia, ale aj online doma v kandidátom zvolenom termíne, dohľadovanú na diaľku v reálnom čase pracovníkom EI.
 
To všetko bez navýšenia cien školenia.
 
 
 

Od 1.1.2014 do 31.12.2017 malo oprávnenie PRINCE2 aj ITIL akreditovať a certifikovať 9 skúšobných inštitútov - Examination Institutes (EI):

  1. APM Group Limited (APMG)
  2. BCS Learning and Development Limited
  3. CSME, Inc.
  4. Danish IT Society 'Dansk IT'
  5. DF Certifiering AB.
  6. EXIN® Holding B.V.
  7. Loyalist Certification Services - LCS
  8. PEOPLECERT International Limited
  9. TÜV SÜD Akadémia GmbH

Certifikáty od jednotlivých EI vydané v tomto období sú navzájom plne rovnocenné.

 
 

Do 31.12.2013 mala na výkon akreditácie a certifikácie PRINCE2 monopol APM Group (APMG).

Vlastník PRINCE2 i ďalších príbuzných štandardov (ITIL, MSP, P3O atď ..) AXELOS Limited - spoločný podnik britskej vlády (Cabinet Office) a súkromného investora (Capita) ho ukončil k 1.1.2014.