Aké sú vzťahy a synergie medzi riadením portfólia, projektovým a produktovým manažmentom❓
Aké konflikty môžu vznikať v priebehu projektu a ako ich môže projektový manažér riešiť❓
Ako môže vyzerať úspešná implementácia minimalistického systému projektového riadenia P3.express vo finančnej inštitúcii❓
Toto boli nosné témy nášho online eventu, ktorý sa uskutočnil
📆 12.9.2024 od 9:00 do 12:30 SELČ.
👨🏫Rečníci:
- Štefan Ondek, managing partner a vedúci tréner P3.express, DPMM, Agile, DevOps, ITSM, POTIFOB
- Nader K. Rad, autor slobodného minimalistického systému projektového riadenia P3.express, OMIMO
- Dave Van Herpen, Change Consultant, expert na Agile, Lean, DevOps & IT management, DASA
- Alexandra Klimenko, Founder & CEO, Soft Skills Lab
- Pavel Jonis, nezávislý projektový manažér, konzultant a školiteľ
- Alexander Pattyn, Co-founder, certifikačného orgánu CertN
🕣Harmonogram akcie
👉 9:00-9:05 Štefan Ondek: privítanie
👉 9:05-9:45 Nader K. Rad: Projektový ekosystém: projekty v rámci životného cyklu produktu
👉 9:45-10:15 Dave Van Herpen: Prečo by projekt a produkt tvorili dobrý pár
👉 10:15-10:30 prestávka
👉 10:30-11:00 Alexandra Klimenko: Hranice zainteresovaných strán: od predchádzania konfliktom po riešenie konfliktov (príklady možných konfliktov počas projektu z pohľadu zákazníka a ako ich môže projektový manažér pomôcť vyriešiť)
👉 11:00-11:30 Pavel Jonis: Implementácia P3.express na zavedenie súladu s predpismi DORA v litovskej banke - prípadová štúdia
👉 11:30-11:45 prestávka
👉 11:45-12:30 panelová diskusia - všetci rečníci, moderuje Štefan Ondek
Vzhľadom na zahraničných rečníkov prebehlo podujatie v anglickom jazyku.
Ďakujeme viac ako 150 registrovaným účastníkom, ktorí zistili aké výhody im môže priniesť vhodná kombinácia projektového a produktového riadenia a tešíme sa na ďalšie stretnutia. 🙂
REČNÍCI A TÉMY
Štefan Ondek, PMP je spoluzakladateľom a vedúcim trénerom POTIFOB. Je tiež certifikovaný senior projektový a programový manažér. Pôsobí ako P3.express, Agile, Scrum, DevOps, ITSM & VeriSM akreditovaný tréner.
Bol odborným korektorom štandardov PMI PMBOK Guide 7th a 6th Edition, PRINCE2 7, PRINCE2 6. edícia, The Standard for Program Management 4th Edition a The Standard for Portfolio Management 4th Edition.
Pôsobí ako subject matter expert EXIN pre Agile Scrum, DevOps a VeriSM a je tiež členom review panelu a portfolio boardu DASA.
Školí a poskytuje poradenstvo v anglickom, nemeckom, českom a slovenskom jazyku.
Vedie kurzy DASA DevOps Fundamentals, P3.express, Scrum Master I + Agile Foundation, Scrum Master II + Product Owner + PMI-ACP a ďalšie kurzy Agile, DevOps, ITSM a projektového manažmentu.
Štefan vás privíta na začiatku webinára a na konci webinára povedie panelovú diskusiu.
Nader K. Rad pracuje na projektoch približne 25 rokov. Začínal ako projektant v stavebných projektoch a neskôr prešiel k práci na veľkých projektoch spracovateľských závodov. Paralelne s touto prácou sa venoval IT projektom a startupom.
Postupne sa dostal od plánovania projektov k celkovému projektového manažmentu tým, že pomáhal projektovým manažérom a spoločnostiam zlepšovať ich systémy riadenia projektov, programov a portfólií.
V súčasnosti trávi väčšinu času vývojom e-learningových kurzov vo svojej spoločnosti Management Plaza, písaním kníh (zatiaľ ich je asi 50) a prispievaním k štandardom: P3.express, kde je súčasťou hlavného vývojového tímu, NUPP, kde je súčasťou hlavného vývojového tímu, PMBOK® Guide 7. vydanie, kde bol súčasťou hlavného vývojového tímu, ako aj PRINCE2® 6. vydanie, kde pôsobil ako recenzent a PRINCE2 Agile® 1. vydanie, kde taktiež pôsobil ako recenzent.
Naderovou témou bude Ekosystém projektu: projekty v rámci životného cyklu produktu.
Ak použijeme všeobecnú a širokú definíciu toho, čo je „produkt“, každý projekt predstavuje štruktúrovaný spôsob, ako vytvoriť nový produkt alebo urobiť na ňom veľké zmeny.
To čo sa deje v projekte, je vlastne podmnožinou toho, čo sa deje v samotnom produkte.
Nanešťastie, niektorí ľudia na to v dnešnej dobe zabúdajú alebo to nechápu. To býva často zdrojom mnohých problémov.
Spolu s Naderom sa pozrieme na to, aké ďalšie veci sú v tomto ekosystéme potrebné, a čo je ešte dôležitejšie, kto za ne má niesť zodpovednosť. Nemôžeme predsa očakávať, že za všetky súčasti projektového ekosystému bude zodpovedný jeden projektový manažér.
Dave van Herpen je skúsený konzultant, kouč a tréner s vášňou pre riadenie organizačných transformácií a zvyšovanie výkonnosti.
Dave ako zakladateľ IMP/ACT pomáha organizáciám dosiahnuť vyššiu úroveň agílnosti a efektívnosti.
S rôznymi nástrojmi, ktoré zahŕňajú Scrum, Kanban, LeSS, SAFe, Cynefin, DASA, DORA, SIAM, Experience Management (XLA), produktový manažment, organizačné a behaviorálne zmeny, portfólio/program/projekt a manažment služieb, Dave do svojej poradenskej činnosti vnáša množstvo odborných znalostí.
Jeho praktický prístup a hlboké pochopenie agilných a DevOps metodológií mu umožňujú viesť manažment a tímy úspešnými cestami transformácie.
Pred založením svojej poradenskej spoločnosti pôsobil Dave ako hlavný DevOps & Agile konzultant v spoločnostiach Quint Wellington Redwood a Sogeti/Capgemini, kde spolupracoval s renomovanými klientmi ako Heineken, Bosch, Philips, Rabobank, KLM, Emirates a APG.
Pôsobil tiež ako kouč pri zavádzaní DevOps u klientov, poskytoval koučing pre Agile a DevOps tímy, podporoval implementáciu portfolio manažmentu, pôsobil ako hlavný konzultant pre Agile/DevOps transformácie.
Dave hral kľúčovú úlohu aj pri školení a mentoringu DASA pracovníkov a prispieval do DASA ako (hlavný) autor DASA Portfolio Management, Product Management a Experience Management.
Jeho zameranie na Agile a DevOps transformácie spolu s jeho odbornými znalosťami v oblasti zmien správania, zlepšovania procesov a (viac)tímového výkonu z neho urobili dôveryhodného poradcu v IT priemysle.
Dave nám ukáže, prečo by projekt a produkt tvorili dobrý pár?
Väčšina podnikov buď začala alebo urýchlila svoju digitálnu transformáciu. To má vplyv na spôsob, akým sú dané podniky organizované, má to vplyv aj na ich spôsob práce a využívanie technológií.
S nevyhnutným prijatím prístupov, ako sú Agile a DevOps, tiež pozorujeme rýchlo rastúce prijímanie princípov a postupov produktového manažmentu.
Znamená to však, že projekty už nie sú užitočné?
Znamená to, že v spoločnosti riadenej produktmi už nie je priestor pre projekty a programy?
Dave nám ukáže ako môžu produkty, služby, projekty, programy a portfóliá koexistovať v tomto modernom kontexte a spoločne poskytovať požadovanú hodnotu a skúsenosti zákazníkovi, používateľovi, kolegovi alebo partnerovi v ekosystéme?
Daveova prezentácia nám ukáže potenciálnu silu spojenia produktových a projektových princípov a praktík na dosiahnutie najoptimálnejších výsledkov pre digitálny podnik.
Alexandra Klimenko je CEO Soft Skills Lab. Má viac ako 10-ročné skúsenosti s riadením tímov v korporátnych gigantoch ako napr. Deloitte až po riadenie tímov v startupoch.
Vytvárala rôzne produkty a spolupracovala s klientmi a ich tímami z Číny, USA, Kanady, Nemecka, Česka, Litvy a Rakúska.
Alexandra vyvinula rámec na zlepšenie efektívnosti tímov prostredníctvom informovanej komunikácie. Jej kurzami prešlo už viac ako 5 000 absolventov z rôznych organizácií ako aj miestnych univerzít.
Jej interaktívna prezentácia preskúma cestu projektových/ produktových manažérov naprieč projektom. Budú čeliť konfliktom s rôznymi zainteresovanými stranami.
Spolu s Alexandrou preskúmame rôzne spôsoby riešenia týchto konfliktov. Ešte dôležitejšie je, že najprv preskúmame spôsoby, ako im zabrániť.
Na konci jej prezentácie budete mať efektívny a praktický prístup k riešeniu konfliktov, vrátane toho ako im predchádzať.
Získate tiež pokročilý rámec a sadu nástrojov, ktoré môžete použiť vo svojich projektoch riadených pomocou P3.express.
Pavel Jonis je projektový manažér, ktorý sa stal konzultantom a má viac ako 15-ročné skúsenosti v oblasti školení a facilitácie.
Viedol až 70-členný tím pri implementácii komplexných projektov IT transformácie.
Pavel sa podľa vlastných slov rozhodol pracovať ako IT projektový manažér, aby získal praktické skúsenosti a mohol rozprávať praktické príbehy.
Praktická aplikácia a jednoduchosť sú pre Pavla dve najdôležitejšie hodnoty, a preto bola pre neho implementácia projektového systému P3.express prirodzenou voľbou.
Počas prezentácie Pavel analyzuje praktický príklad implementácie minimalistického systému projektového riadenia P3.express vo finančnej inštitúcii, ktorá musí spĺňať požiadavky DORA.
Manažérsky tím chcel využiť P3.Express na dosiahnutie konsenzu o tom, ako pracovať s projektmi a riešiť výzvy projektového manažmentu pri budovaní kompetencií potrebných na napredovanie.
Pavel nám ukáže, ako presne pomáha zvýšiť jednotný prístup k projektovému riadeniu celkovú výkonnosť projektu. Ako pomáha zvýšiť spokojnosť zainteresovaných strán, zlepšuje spoluprácu medzi oddeleniami tým, že zaisťuje, že začiatok projektu nie je prekvapením pre väčšinu organizácie.
Ukáže nám ako jednotný prístup zmierňuje tlak zo strany projektových manažérov, vďaka čomu sa projektové tímy stávajú viac sebestačnými.
Alexander Pattyn je spoluzakladateľom nezávislého medzinárodného certifikačného orgánu certN.global so sídlom v Belgicku.
certN.gobal je celosvetovo dôveryhodný partner pre riadenie profesionálnych certifikačných programov. Špecializuje sa na poskytovanie komplexných certifikačných služieb a zároveň zabezpečuje, aby si autori zachovali kontrolu nad svojou značkou a vedomosťami.
Ako poskytovateľ služieb zjednodušuje a riadi certifikačné programy pre klientov, pričom rieši komplexnú logistiku od návrhu sylabu po prípravu skúšok, automatizáciu certifikácie a akreditáciu školiteľov.
Vďaka tomu majú ich klienti viac času na samotné vzdelávanie a tvorbu vzdelávacích programov.
Alexander sa zapojí do panelovej diskusie, kde odpovie na všetky vaše otázky súvisiace s certifikáciou P3.express.
PARTNERI PODUJATIA