Skočiť na hlavný obsah
Menu

Akcie v roku 2017

Úvod do PRINCE2 2017 - školenie zdarma, Bratislava 10.7.

Pri príležitosti spustenia skúšok podľa PRINCE2 2017 sme usporiadali školenie Úvod do PRINCE2 2017 zdarma.
 
Školenie viedol Ing. Štefan Ondek, PMP - managing partner a vedúci tréner POTIFOB.

        


 

Úvod do Agile Scrum - školenie zdarma, Bratislava 6.7.

Pre veľký záujem sme uskutočnili vo štvrtok 6.7.2017 od 9:00 do 12:30 v našom školiacom stredisku v Malinove pri Bratislave ďalšie poldenné školenie Úvod do Agile Scrum zdarma

Úvod do Agile Scrum je poldenným kurzom, ktorý Vás uvedie do sveta agilného vývoja. Predstavuje históriu Agile, najznámejšie a najpoužívanejšie agilné rámce, koncepty, techniky a agilné spôsoby správania.

Školenie viedol Ing. Štefan Ondek, PMP - managing partner a vedúci tréner POTIFOB.

Za hojnú účasť ďakujeme.


 

Úvod do Agile Scrum - školenie zdarma, Bratislava 7.4.

V piatok 7.4.2017 sme poriadali v našom školiacom stredisku v Malinove pri Bratislave poldenné školenie Úvod do Agile Scrum výnimočne zadarmo. Pre veľký záujem sme akciu zopakovali 9.5.2017.

Obdobnú akciu sme v dvoch behoch zrealizovali aj 24.3.2017 v Prahe.


 

PRINCE2® 2017 roadshow - Praha a Brno 10.3., Bratislava 17.3.

V marci sme usporiadali PRINCE2 2017 roadshow zameranú na predstavenie novej verzie PRINCE2 - PRINCE2 2017.

Roadshow sa uskutočnila:

  • 10.3.2017 ráno v Prahe (konferenčné centrum PwC, City Green Court)
  • 10.3.2017 poobede v Brne (konferenčná sála AutoCont CZ a.s.)
  • 17.3.2017 v školiacom centre spoločnosti POTIFOB v Malinove pri Bratislave.

Kurzy a certifikácia podľa PRINCE2 2017 budú spustené od polovice roka 2017. Účastníci roadshow sa dozvedeli najpodstatnejšie zmeny verzie PRINCE2 2017 oproti predchádzajúcej verzii - PRINCE2: 2009.

Nová verzia jasne definuje "povinné minimum" PRINCE2. Je tiež viac zameraná na prispôsobovanie agilnému prostrediu, tailoring a embedding, čiže prispôsobovanie PRINCE2 a vsádzanie PRINCE2 do organizácie.

PRINCE2 2017 predstavil Ing. Štefan Ondek, PMP, odborný korektor PRINCE2 2017, jeden z autorov otázok certifikačných skúšok PRINCE2 2017 Foundation AXELOS®, 1. a najskúsenejší slovenský akreditovaný tréner PRINCE2, managing partner a vedúci tréner POTIFOB.

Ďakujeme všetkým účastníkom za živý záujem o tému a dobre mierené otázky v diskusii :).

 

Partneri PRINCE2 2017 roadshow:

          AXELOS Limited, vlastník PRINCE2®, PRINCE2 Agile®, ITIL®         PEOPLECERT    

 

                  


 

Predstavenie metodiky PRINCE2 pre študentov VŠM - Bratislava 2.3.

Náš tréner PhDr. Miroslav Sedlák, MBA ako zástupca našej spoločnosti 2.3.2017 predstavil študentom Vysokej školy manažmentu v Bratislave PRINCE2 a zodpovedal ich otázky týkajúce sa tejto celosvetovo najpopulárnejšej metodiky projektového riadenia. Prednáška sa uskutočnila na pozvanie pedagógov VŠM.


 

Prednáška Klubu projektového riadenia o TOGAF - Praha 26.1., rečník p. Fryc

TOGAF je medzinárodne uznávaný rámec pre budovanie a strategické riadenie podnikovej architektúry, tak aby bolo možné z nej vyťažiť obsiahnuté "best practices".
Je ho možné aplikovať na súkromné ​​spoločnosti aj verejnú správu.

TOGAF nielen prepája všetky domény Enterprise Architecture - obchodné procesy, aplikácie, dáta a technológie, ale hlavne je otvorený spojeniam s ostatnými rámcami pre riadenie projektov, vývoja, operatívy, nákupu a pod. Navyše dáva odpovede na to, "čo" riešiť, "ako" to dosiahnuť a aké výstupy (deliverables) generovať, čo je jeho hlavnou prednosťou.
Je v súlade s patričnými ISO normami a môže byť využitý pre rozšírenie pri zavádzaní Enterprise Security Architecture alebo Service Oriented Architecture, IoT a pod.
Pôvodne bol TOGAF vykladaný ako ICT centric, však v dnešnej dobe prechádza naprieč organizáciou na zaistenie, uchovanie zvyšovanie schopností (capabilities) a popísanie aktív i ich vlastností z rôznych uhlov pohľadu.

TOGAF predstavil pán Luboš Fryc (EA, ESA, QAS), ktorý sa oboru businessu, ICT a bezpečnosti venuje už vyše 22 rokov. Jeho seniorné skúsenosti sú z projektov vo verejnej správe, finančných, telco, automotive, energy inštitúciách a zabezpečovania školení na túto tému.