Menu

Podujatia v roku 2015

Minulé podujatia

Predstavenie PRINCE2 Agile pre členov Agilie - 12.11.2015 Praha

Naši tréneri PRINCE2 Agile 12.11.2015 predstavili v rámci pravidelného pražského stretnutia Agilie členom tejto komunity štandard PRINCE2 Agile prepájajúci PRINCE2 s agilnými metódami a v živej diskusii zodpovedali otázky z tejto oblasti. Ďakujeme vedeniu Agilie za pozvanie a účastníkom za aktívnu participáciu.

 

Predstavenie metodiky projektového riadenia PRINCE2 a jej nového rozšírenia PRINCE2 Agile - 28.10. Malinovo

28.10. prebehol ďalší Klub projektového riadenia na tému Predstavenie metodiky projektového riadenia PRINCE2 a jej nového rozšírenia PRINCE2 Agile.

Metodiku PRINCE2 a jej nové rozšírenie PRINCE2 Agile, ktorá kombinuje flexibilitu agilných metód s jasne definovaným rámcom PRINCE2, predstavil Ing. Štefan Ondek, managing partner spoločnosti POTIFOB, jeden z najväčších českých i slovenských odborníkov na riadenie projektov, programov, portfólií a zmien, 1. a najskúsenejší akreditovaný tréner PRINCE2, MSP, MoP a P3O v SR a ČR a prvý akreditovaný tréner PRINCE2 Agile v SR.
 

PRINCE2 Agile Roadshow 9.-10.7.2015 Bratislava, Brno, Praha

9. a 10.7 2015 sme v Prahe, Brne a Bratislave usporiadali PRINCE2 Agile Roadshow 2015 - predstavenie novinky v projektovom riadení PRINCE2 Agile.

PRINCE2 Agile kombinuje flexibilitu agilných metód s jasne definovaným rámcom metodiky PRINCE2. Pomáha pružne reagovať na meniace sa požiadavky zo strany zákazníkov a ponúka užívateľom PRNCE2 ďalší krok vo svojom profesijnom vzdelávaní.

Je tak nadstavbou pre pokrokové organizácie a jednotlivcov, ktorí už metodiku PRINCE2 pre riadenie projektov využívajú a zároveň ich láka agilná prostredie, ktoré umožňuje rýchlo reagovať na neustále meniace sa požiadavky zo strany zákazníka pri vývoji produktov. PRINCE2 Agile je možné použiť na všetky typy projektov. Funguje so známymi agilnými metódami ako je Scrum, Kanban, Lean, XP (eXtreme Programming) a ďalšie.

PRINCE2 Agile a ďalšie novinky predstavili naši akreditovaní tréneri PRINCE2 Agile - prví v v SR a ČR.


 

Klub projektového riadenia na tému Imidž projektových manažérov - Praha, 25.6.

25.6. sme v našom pražskom sídle usporiadali predprázdninový Klub projektového riadenia, tentoraz na tému Imidž projektových manažérov.

Rečníkom bola pani Gabriela Karlová z ateliéru SG1, ktorá sa svojmu remeslu venuje vyše 20 rokov a má za sebou spoluprácu s predajcami luxusných a športových odevov ako Pietro Filipi, Lacoste, Promod, Quicksilver, Steilmann a Bandolera. Naďalej spolupracuje s poprednými luxusnými krajčírskymi salónmi, pre ktoré zabezpečuje VIP služby pre náročnejšiu klientelu.

Ďakujeme účastníkom za živý záujem o tému, vďaka ktorému sa akcia príjemne "pretiahla" až do večerných hodín.


 

Odborné prednášky Mýty a pravdy o štandardoch a certifikáciách projektového riadenia - 14.5. Brno, 21.5. Bratislava, 28.5. Praha

Usporiadali sme sériu prednášok na vyššie uvedenú tému. Rečníkom bol Ing. Štefan Ondek, PMP, managing partner spoločnosti POTIFOB, jeden z najväčších českých i slovenských odborníkov na riadenie projektov, programov, portfólií a zmien, 1. a najskúsenejší akreditovaný tréner PRINCE2, MSP, MoP a P3O v SR a ČR.

Program prednášok bol:
I. stručné predstavenie certifikácií PRINCE2, MSP, MoP, P3O, PMI, IPMA
II. základné informácie o ISO normách 21500 Riadenie projektov a 10006 Riadenie kvality projektov
III. vyvracanie mýtov
1. mýtus: "certifikácia odborníka na projektové riadenie podľa štandardu A je viac/ lepšia ako certifikácia podľa štandardu B" (za A a B dosaďte ľubovoľné z trojice IPMA, PMI, PRINCE2)
2. mýtus: "IPMA a PMI sú metodiky"
3. mýtus: "jediná certifikácia v oblasti projektového riadenia, ktorú je možné absolvovať v slovenčine/ češtine, je podľa štandardu IPMA"
4. mýtus: "certifikácia IPMA je celosvetovo rovnaká"
5. mýtus: "PMI je použiteľná len pre riadenie IT projektov"
6. mýtus: "certifikácia PMI PMP je porovnateľná s PRINCE2 Foundation"
7. mýtus: "certifikáciu PMI vykonávajú miestne chapters PMI"
8. mýtus: "medzinárodný certifikát PRINCE2 Vám môže vystaviť nielen skúšobný inštitút - Examination Institute akreditovaný AXELOSom"
9. mýtus: "podľa ISO noriem 21500 a 10006 sa je možné platne certifikovať"
10. mýtus: "absolvovaním kurzu a certifikácie sa z hocikoho stane projektový manažér"

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli, za aktívnu účasť. Článok Štefana Ondeka na rovnakú tému nájdete tu.


 

POTIFOB Project Management Day 2015, Praha

29.-30.4.2015 prebehol v Prahe už 6. ročník našej medzinárodnej konferencie o projektovom riadení POTIFOB Project Management Day.

Tentoraz sme mali tú česť hostiť ako keynote speakra samotného Colina Bentleyho, "otca" celosvetovo najpopulárnejšej metódy projektového riadenia PRINCE2 a autora mnohých kníh o nej vrátane oficiálnych!

Colin sa napriek svojmu už úctyhodnému veku rozhodol prijať naše pozvanie a prehovoriť k českým i slovenským manažérom o:

  • možných prínosoch PRINCE2 pre nich aj ich organizácie
  • najdôležitejších veciach, ktoré je nutné urobiť pre ich dosiahnutie.

Na záver konferencie sa uskutočnila autogramiáda slovenskej a českej verzie jeho knihy PRINCE2: Précis - zhrnutie kľúčových prvkov PRINCE2. Obe sme vytvorili v spolupráci s ním a môžete si ich objednať exkluzívne u nás.

Ďalšími rečníkmi boli:

  • Mike Acaster, PPM Portfolio Manager AXELOS Limited, veterán best practice štandardov a výkonný riaditeľ (executive) projektov vytvorenia najnovších verzií štandardov PRINCE2, MSP, P3O, MoP, MoV, M_o_R a P3M3.
  • Martin Caron, managing partner spoločnosti OpEyE Consulting, skúsený akreditovaný tréner MSP, MoP, P3O i PRINCE2 a certifikovaný ITIL Service Manager z Holandska.
  • Martina Friedlová, trénerka, psychologička, vedúca projektov, akreditovaná trénerka trénerov WIFI International.
  • Tomáš Kuča, partner, PricewaterhouseCoopers Audit s.r.o.
  • Štefan Ondek, managing partner skupiny spoločností POTIFOB, 1. slovenský akreditovaný tréner PRINCE2, MSP aj P3O, AXELOS Subject Matter Expert a odborný korektor slovenského i českého prekladu PRINCE2 Précis.
  • Tomáš Pluhařík, manažér, PricewaterhouseCoopers Audit s.r.o.
  • Vladimír Tuka, Partner & CEO NeuroLeadership Group Central Europe, hlavný trenér, špičkový kouč, facilitátor a moderátor rokovaní top manažmentov firiem, ad hoc i trvalých tímov.

Partneri a podporovatelia akcie:

PwC - platinový partner POTIFOB Project Management Day 2015 AXELOS Limited, vlastník PRINCE2®, MSP®, MoP®, P3O®, ITIL® PEOPLECERT
   platinový partner zlatý partner podporovateľ

  

EduCity HR News

ITMforum

ITNews

IT Systems

Management News PC Revue  
      mediálni partneri  

  

Stretnutie Klubu projektového riadenia na tému Stakeholder Management, Malinovo

22.4.2015 sme v našom školiacom stredisku v Malinove pri Bratislave usporiadali stretnutie Klubu projektového riadenia na tému Stakeholder Management - Riadenie vzťahov so zainteresovanými stranami projektu.

Stretnutie viedol Ing. Štefan Ondek, PMP, managing partner spoločnosti POTIFOB, jeden z najväčších slovenských odborníkov na riadenie projektov, programov, portfólií a zmien, prvý slovenský akreditovaný tréner PRINCE2, MSP a P3O.

Spolu s ním sa účastníci pozreli na to, ako vidia stakeholder management štandardy PRINCE2, PMI PMBOK Guide a MSP (Managing Successful Programmes) a čo si z toho vziať pre prax.


 

Stretnutie Klubu projektového riadenia - workshop Ako identifikovať projektové riziká, Praha

8.1.2015 sme v Prahe usporiadali 3. stretnutie Klubu projektového riadenia - workshop na tému "Ako identifikovať projektové riziká". Rečníkom bol Ing. Jan Bartoška, PhD, odborný asistent Katedry systémového inžinierstva PEF ČZU a metodik projektovej kancelárie OIKT ČZU.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a tešíme sa na ďalšie stretnutia.


 

Podujatia v roku 2014

Podujatia v roku 2013

Podujatia v roku 2012

Podujatia v roku 2011

Podujatia v roku 2010

Podujatia v roku 2009

Podujatia v rokoch 2008 a 2007